Navigace

Obsah


 

OPAVSKÉ SLEZSKO jako na dlani!

Odhalte půvab hlavního města Českého SlezskaUžijte si dovolenou s dětmi

Poznejte zámky jako z pohádkyKam vyrazit za koupáním

Objevte Krajinu břidliceAktivity a sport

Nechejte se unést přírodními krásamiMuzea - zajímavá dědictví

Vydejte se po stopách válečné historieVystoupejte do výšek

Křížem krážem na koleUbytujte se v Opavském Slezsku

Cestuj po Opavském Slezsku - fotosoutěž

 

 


 

 

Turistické noviny Opavské Slezsko jako na dlani!

 


 

Kalendář akcí

22.09.2020 od 17:00

Cvičení pro zdravá záda

Cvičení pomocí MS systému

Knihovna Vítkov

23.09.2020 od 9:30

CO SE STALO, U KAFEJA POVĚDALO … - Hlučín

22. 9. 2020 v 9:30 hod. Zámecká kavárna LOGR

Město Kravaře

23.09.2020 od 18:00

Ježek Sonic - komedie, USA

Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem

Obec Holasovice

23.09.2020 od 18:30

Hodina duchů

Město Hradec nad Moravicí si vás dovoluje pozvat ve středu 23. 9. 2020 v 18:30 h do kinosálu Národního domu na divadelní představení HODINA DUCHŮ ....Víte o tom, že duchové mají stejné problémy jako my, že světy duchů, duší a lidí jsou propojeny? Co když s posledním výdechem nic nekončí! O tom vás přesvědčí komedie s výborným obsazením. Vstupné 250 Kč. Předprodej IC Hradec, Podolská 156, srpen otevřeno denně od 8-12, 13-15h.

Město Hradec nad Moravicí

23.09.2020 od 18:30

Hodina duchů

Divadelní představení divadla Artur z Prahy, komedie o tom, že i duchové duchové mají stejné problémy jako lidé. Herecké obsazení: Bořek Slezáček, Pavlína Mourková, Jindra Kriegel, Michaela Zemánková, Lucie Linhartová, Eva Decastelo, Petr Semerád, Josef Hervert, Radomír Švec, Matěj Kriegel.

Město Hradec nad Moravicí

24.09.2020 od 16:30

Mistrovské utkání FK Bolatice

Mistrovské utkání FK Bolatice

Obec Bolatice

24.09.2020 od 16:30

Bydlení, energie a bezpečí seniorů

Město Hradec nad Moravicí ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska vás zvou na přednášku na téma „jak nenaletět špatným obchodním praktikám aneb jak se bránit šmejdům“. Preventivní přednáška nejen pro seniory plná užitečných informací a rad.

Město Hradec nad Moravicí

24.09.2020 od 16:30

Přednáška nejen pro seniory

Město Hradec nad Moravicí ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska vás zvou na přednášku na téma „jak nenaletět špatným obchodním praktikám aneb jak se bránit šmejdům“. Preventivní přednáška plná užitečných informací a rad se uskuteční ve čtvrtek 24. 9. 2020 v 16.30 h v kinosále Národního domu v Hradci nad Moravicí. Přednáška je organizována na základě konkrétních podnětů našich občanů a je určena nejen seniorům. Vstup je bezplatný.

Město Hradec nad Moravicí

25.09.2020 od 17:30

Corpus Christi

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, ale jeho trestní rejstřík mu to nedovoluje. Po propuštění díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Divácký hit v polských kinech měl světovou premiéru na loňském MFF v Benátkách.

Město Hradec nad Moravicí

25.09.2020 od 19:00

HOSPODSKÝ KVÍZ – Strahovice

25. 9. 2020 v 19:00 hod. Sál Obecního domu

Město Kravaře

Novinky z Opavského Slezska

17.09.2020

Burčáková stezka 2020

Burčáková stezka 2020

Burčáková stezka, jak již samotný název napovídá, je především o pohybu venku, procházce krásnou Opavou ve spojení s ochutnávkou burčáků. Burčák, částečně zkvašený mošt z hroznů vinné révy, je sladké chuti, příjemné vůně, lehkých kyselinek a navíc má i výborný vliv na naše zdraví.

Detail

03.09.2020

X. Otické zelné slavnosti

X. Otické zelné slavnosti 19.9.2020

Legendární Otické zelí stokrát jinak. Slavnosti jsou kulturní událostí, při které lze ochutnat tradiční i méně známé pochoutky ze zelí, a to jak od profesionálů, tak místních kuchařů.

Detail

03.09.2020

Hornický den v Krajině břidlice

Hornický den v Krajině břidlice

Poznejte Krajinu břidlice na vlastní kůži v sobotu 5. září v Budišově nad Budišovkou!

Detail

01.09.2020

Objevuj Moravskoslezský kraj zdarma

Vstupy zdarma do mnoha atraktivit v Moravskoslezském kraji

Téměř šedesát turistických cílů Moravskoslezského kraje bude mít v září a říjnu volné vstupy. Kraj chce tímto způsobem prodloužit turistickou sezónu a nalákat do kraje návštěvníky.

Detail

01.09.2020

Výstava Jakubčovice

Výstava zeleniny v Jakubčovicích

Tematická výstava, tentokrát zaměřená na cibuli, česnek a pór, tedy typickou zeleninu naší české kuchyně.

Detail

Více připravovaných akcí naleznete ZDE

 

 

Další novinky z Opavského Slezska naleznete ZDE

 

 


 


Turistická oblast Opavské Slezsko

se rozprostírá v okolí města Opavy a nabízí mnoho skvostů, které stojí za poznání. Nejedná se jen o krásnou a klidnou přírodu především okolo řeky Moravice, ale také o rozhledny, větrné mlýny i blízkost hranice s Polskem. Velké množství muzeí hovoří o tom, jak se zde žilo, hospodařilo, nebo jak se dobývala břidlice, která se použila i na střeše Národního divadla v Praze. Velké množství zámků a zachovalých vojenských pevností nabádá k prozkoumání této turistické oblasti všemi skupinami návštěvníků. Město Opava se pyšní mnohými architektonickými památkami i moderními sportovními areály. Na své si u nás přijdou rodiny s dětmi, starší generace, mladší generace, milovníci tradiční slezské kuchyně, kol, bruslí a jiných sportů.

 

Turistická oblast Opavské Slezsko nabízí mnohé atraktivity. Bližší informace o turistických cílech, fotografie, akce i již naplánované výlety naleznete v jednotlivých kategoriích. 

 

Přejeme Vám příjemnou zábavu a plno zážitků v turistické oblasti Opavské Slezsko. 

 

 


 

Mobilní turistický průvodce

Průvodce Opavským Slezskem