Obsah

hostince

restaurace a motoresty

hostince

restaurace a motoresty

penziony

restaurace a motoresty

penziony

hotely a motely

penziony

hostince

restaurace a motoresty

hostince

restaurace a motoresty

hostince

restaurace a motoresty

kiosky, rychlá občerstvení

restaurace a motoresty

Restaurace a Harenda U Barborky

Stylová hornická restaurace. Mezi speciality patří:
- havířský bigus s chlebem
- panenka v košulce z anglické slaniny na zelenině se smetanou
a s gořalkou, zeleninové nebíčko
- petřkovická jehla (roláda z kuřecích kousků s balkánským
sýrem a šunkou, zeleninová obloha)

hostince

restaurace a motoresty

hostince

restaurace a motoresty

hostince

restaurace a motoresty

ubytování

penziony

hostince

hotely a motely

penziony

rekreační střediska

Sportovně rekreační areál - Hlučínské jezero

Rozsáhlý areál vodních sportů s travnatými plážemi je umístěn u přírodního jezera o rozloze 140 ha. Nabízí všechny možnosti spojené s koupáním a vodními sporty (windsurfi ng, plážový volejbal, půjčovna loděk a vodních kol, vodní vlek – vodní lyže, tenis, volejbal, fotbal, minigolf ). Jsou zde rovněž skvělé podmínky pro rybaření.

restaurace a motoresty

Restaurace a bowling Selský dvůr

Bowling se 3 dráhami, kulečník, velkoplošná projekce, stylový salónek a skvělá kuchyně.

Restaurace Sport - sportovně oddechové centrum

Sportovně oddechové centrum nabízí 2 bowlingové dráhy, squash,fitness a restauraci s venkovním posezením.

Hospoda "U Komárků"

Vítáme Vás,
v Hospodě a minipivovaru „U Komárků“. Přijďte si k nám pochutnat na našich specialitách pečených v peci na bukovém dřevu, nechejte se vtáhnout do atmosféry hospody 30-tých let minulého století, a vychutnejte si chvíle odpočinku u piva z našeho vlastního pivovaru. Pivo v našem pivovaru vaříme tradiční metodou, bez pasterizace, čímž v pivu zůstávají zachovány nejen všechny vitamíny řady „B“, ale i další zdraví prospěšné látky.

Příznivé působení piva na srdce a cévní systém je jedním z nejvýznamnějších a současně jedním z nejvíce prozkoumaných pozitivních účinků na lidský organizmus. Podstatný je komplexně příznivý význam, na němž se podílí řada látek obsažených v pivu – a to různými mechanizmy a na různých úrovních. Pivo v umírněném množství vede k poklesu krevního tlaku, po požití dochází k rozšíření cév a optimalizaci vodního a minerálového hospodářství. Zásadní ochranný význam má v pivu obsažený alkohol, polyfenoly a flavonoidy a vitaminy skupiny B při vzniku a rozvoji aterosklerózy s následky v podobě ischemické choroby srdeční, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody – mrtvice, ischemické choroby dolních končetin apod.
Na činnost zažívacího traktu působí pivo především prostřednictvím oxidu uhličitého a hořkých látek chmele, které vedou k prokrvení sliznic, stimulují tvorbu slin a trávicích šťáv, žluči. Díky tomu může pivo posloužit jako prostředek k povzbuzení chuti k jídlu. Příznivý poměr minerálů a obsah vody může působit jako ochranný faktor vůči vzniku cholelitiázy, ale i urolitiázy. Balastní látky jako lignin představují nestravitelné složky, které upravují funkci střev a vyprazdňování.
Pivo je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B – thiaminu, riboflavinu, pyridoxinu, niacinu, kyseliny listové. Tyto vitamíny ovlivňují řadu metabolických procesů, funkci nervového systému, hladinu homocysteinu, brání vzniku kožních poruch či vývojových vad.
O pitném režimu se poměrně hojně píše, praxe však stále není uspokojivá. Většina lidí přijímá málo tekutin, a je-li navíc i toto malé množství hrazeno z podstatné části kofeinovými nápoji, které mají močopudné účinky, nastává pak u mnoha lidí stav, který označujeme jako snížená hydratace až dehydratace. To je stav spojený s řadou zdravotních rizik, se zahuštěním vnitřního prostředí a nebezpečím vzniku oběhových poruch, rizikem vzniku močových či žlučových kamenů, močových infekčních postižení, poruch vyměšování, poruch psychických funkcí s předrážděností, nesoustředěním, bolestmi hlavy atd. O nutnosti dostatečné hydratace organizmu tedy není pochyb. Část příjmu tekutin je možno hradit pivem, které se jeví jako vhodný rehydratační nápoj pro svůj vysoký obsah vody (92 %), iontovou vyváženost, izotonickou povahu a nízký obsah alkoholu. Oproti pití běžných slazených nápojů není při pití piva organizmus zatížen tzv. prázdnými kaloriemi a řadou zbytečných barviv a aromatizantů. Naopak s pivem přijímá tělo nejen vodu, ale i řadu nutných minerálních látek, vitamínů, aminokyselin a dalších tělu prospěšných substancí.
Jeden litr piva pokryje až stoprocentní dávku zinku, který tělo potřebuje pro odolnost kůže proti nepříznivým vlivům. Zároveň se do těla dostávají další minerály jako vápník, hořčík, fosfor, draslík nebo sodík.


Speciality naší kuchyně pečeme od roku 2001 ve speciální peci ( pouze na bukovém dřevu), které jsme dali jméno Golem. Jedná se o unikátní konstrukci tříkomorové pece se dvěma samostatnými vývody do komína. Tento systém je chráněn Českým patentovým úřadem jako užitný vzor. Nebylo jednoduché pec postavit. Pecaře, který byl schopen splnit naše požadavky tak, aby pec byla plně funkční, jsme našli až na Slovensku. Zajímavostí je, že celý projekt pece je nakreslen pouze na již zastavěné zdi, pecař pracoval pouze citem. A měl k tomu předpoklady – jak jsme zjistili později, byl již třetí v generaci pecařů.

Vaříme vlastní pivo.
Pivo vaříme tradičním způsobem, klasickou dvourmutovou technologií, a to výhradně z českých surovin – moravský slad, žatecký chmel, pivovarské kvasnice a pramenitá voda z místních zdrojů. Pivo se po jeho uvaření ve varně zchladí a přemístí do spilky. Tam v otevřených kvasných kádích probíhá po přidání pivovarských kvasnic a při teplotě cca 10°C jeho hlavní kvašení. Tento proces trvá cca 10-14 dnů, pak je pivo stáčeno do ležáckých tanků. V ležáckém sklepě pak pivo zraje po dobu min. 4 týdnů. Pivo čepujeme ve výčepu přímo z ležáckých tanků (bez pasterizace, filtrace či jiných úprav). Pivo tak obsahuje množství vitamínů řady „B“ a další zdraví prospěšné látky.
Název piva Rohan je odvozen od názvu naší obce Rohov. Dokonce i v logu minipivovaru je použita část znaku obce Rohov a to šachová figura (věž) s rohama. Ta z heraldického hlediska odráží tu skutečnost, že obec leží na rozhraní (v rohu) území, které uzavírá opavskou kotlinu směrem k rozlehlým rovinám Polska, rohy pak symbolizují zemědělskou tradici tohoto místa.

Hospoda „Na Hřišti“ – Dagmar Schubová

Restaurace se nachází v areálu fotbalového hřiště TJ Spartak Rohov. Svým zákazníkům nabízí širokou škálu alko a nealko nápojů a drobného občerstvení. V provozovně je rovněž možnost pořádat nejrůznější zasedání, školení, přednášky apod.

Hostinec U Obrusníků

Již od roku 1995 Vás zveme k příjemnému posezení v restauraci, venkovním krytém či zahradním posezení, nebo v dřevěné salaši. V dřevěné salaši s kapacitou cca 20 míst můžete strávit příjemný večer s přáteli u pečené kýty a sklenky dobré slivovice. V letních i zimních měsících zde pro Vás na přání uspořádáme speciální hostinu s grilováním na otevřeném ohni.

Pravý maďarský guláš
Specialitou našeho podniku je pravý maďarský guláš servírovaný ve stylovém kotlítku a podávaný s bílým chlebem.
Tato specialita je v nabídce pouze v pátek, sobotu a neděli.

Mánesova malovaná pizza

Rozvážíme pizzu, tortily, zeleninové saláty, těstoviny a luštěniny po Darkovicích, Hlučíně a okolí. Nabízíme i rozvoz obědových menu a vín.

Pstruží farma Bělá

Areálu farmy vévodí stará myslivna z roku 1856 – nyní nazývaná „Hájenka U Chmelíka“, kterou v režném zdivu nechal postavit rod Rothschildů a následně zde o rok později zřídil chov pstruhů. V příjemném prostředí lesa zde návštěvníci mohou ochutnat rybí pokrmy, nebo si vypůjčit prut a sami si rybu ulovit.

Starý hlučínský pivovar

Hlučín získal várečné právo (tj. právo vařit pivo) již při založení města. Pivo se vyrábělo nejdříve v měšťanských domech a později v pivovaru, kterému majitelé pronajímali propinační právo za určitou sumu.

Pivovar v Hlučíně byl založen roku 1526 a vařilo se zde až do roku 1904. Stával na ulici Pode zdí, v blízkosti Mírového náměstí. Zchátralá budova se dočkala počátkem 90. let kompletní renovace na dnešní moderní objekt a 14. srpna 1993 zde byl otevřen pivovar současný, který obnovil tradici zdejší výroby piva.

V polovině domu je umístěn pivovar, vybaven moderní nerezovou technologií a v druhé části je v přízemí stylově zařízená restaurace, která budí dojem vesnického hostince a v patře se nachází jídelna. V letních měsících je zde k příjemnému posezení poklidná zahrádka. Varna pivovaru je umístěna v patře a hosté kavárny mohou přímo sledovat přípravu mladiny. Rovněž stěna varny směrem do ulice je prosklená, takže varné kotle mohou zhlédnout také kolemjdoucí lidé. Původní kamenné sklepy, někde až s dvoumetrovou šířkou stěny, snadno udržují žádoucí teplotu a jsou chloubou minipivovaru.

Pivo z tohoto pivovaru tak můžete ochutnat v restauraci Avar (součást pivovaru) nebo u odběratelů. K dostání je také v Polsku a Německu. Dnes, zřejmě nejmenší dodavatelský pivovar u nás, nabízí v restauraci pivo Avar 12% - světlé, tmavé, kvasnicové a jako přítoč Plzeň 12%.

penziony

Penzion Bolatice

- nabízí jedno, dvou a čtyř lůžkové pokoje (v každém pokoji možnost přistýlky)
- celková kapacita - 20 lůžek
- každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, TV a SAT
- celodenní stravování
- součástí penzionu je fitnesstudio, solární studio, sauna, salónek s kapacitou 50 lidí a v letních měsících koupaliště

Penzion U Fontány

Restaurace s penzionem U Fontány nabízí stylové prostředí nejen pro obědy a večeře, ale také k pronajmutí salonku pro Vaše oslavy, promoce, svatby, rauty a školení. Široký výběr české i světové kuchyně, čepované pivo, míchané koktejly a značková káva.

restaurace a motoresty

Restaurace „U Pekařů“ Bolatice

Restaurace “U Pekařů“ Vám nabízí příjemné posezení v plně klimatizovaném prostředí. Restaurace je NEKUŘÁCKÁ, vhodná pro svatby, promoce, rodinné oslavy, podnikové večírky i příjemné posezení s přáteli. Pro Vaše ratolesti je připraven dětský koutek. Nabízíme bohatý výběr vynikajících jídel a kvalitních nápojů.

Restaurace a kavárna PARK

Vítejte v restauraci s kávárnou PARK - ve vaší hospůdce,
kde je "fakt dobré posezení" pro padesátku hostů.

V salónku usadíme okolo 25-ti hostů
a je vhodný pro všestranné využití...

Zahradní restaurace vaší hospůdky pro 45 hostů...

Pro výletníky a kolaře:
Vždy od 1. května otevřeno v neděli již od 12:00 hod.

Restaurace Koupaliště

-celoroční provoz
nově zrekonstruovaná v roce 2009
- příjemná obsluha
- široký výběr z alkoholických a nealkoholických nápojů
-příjemné posezení u dobrého pivečka
- možnost využití pro soukromé či firemní akce
kapacita až 70 osob
- venkovní posezení s dětským hřištěm a výhledem na areál koupaliště

- můžete využít pro oslavy významných životních jubileí, svatební hostiny, slavnostní obědy nebo večeře, školení a reklamní akce či cokoliv dalšího dle vaší fantazie
- jídla vám nabídneme z našeho jídelníčku nebo připravíme dle vašich představ
- kapacita salónku je 50 osob
- možnost současného využití salónku a restaurace (celková kapacita až 90osob)
- součástí je taneční parket, bar s výčepním zařízením, lednice
- při příjemném počasí, se můžete posadit na zahrádce před salónkem nebo se projít venkovním areálem koupaliště
- děti se mohou vydovádět na dětském hřišti

Hostinec "U KOZLA"

Náš hostinec se nachází v obci Borová nedaleko Bolatic.
Hostinec je rozdělen na hospodu s výčepem (40 míst), sál s jevištěm a vlastním barem (kapacita 80 míst) a kuchyni.
Jsme vybaveni pro pořádání všech druhů oslav, školení a jiných akcí.
Naše kuchyně je moderně vybavena a naši kuchaři jsou schopni připravit jakýkoliv pokrm, který si budete přát.

V našem hostinci pořádáme všechny druhy oslav. Kapacita našeho sálu je až 80 míst k sezení.
Rozložení stolů je flexibilní a vždy se domlouvá se zákazníkem předem.
Pro oslavy je tady naše kuchyně a také naši kuchaři, stejně jako kvalifikovaná obsluha.
Jsme schopni vám připravit hlavní jídlo nebo raut přesně podle vašich přání.
Naše zkušenost je mnoholetá a jistě budete spokojeni.
Objednávky domlouvejte osobně na naší adrese nebo mailem, či telefonicky.

Pohostinství Pod Kostelem

Pohostinství nabízí kromě minutek i polední menu (výběr ze dvou jídel), jehož výdej probíhá v pracovní dny od 11:00 do 14:00 hod.

hostince

restaurace a motoresty

Restaurace U Fontány

Penzion s restaurací U Fontány se nachází na periférii Bolatic zhruba 15 km od Opavy. Penzion je umístěn v průmyslové zóně v Bolaticích, vedle čerpací stanice PHM - pro přesnou orientaci Vám pomůže tato mapa (Mapa). Penzion je oblíbeným místem soukromých schůzek a nabízí maximální úroveň. Svým charakterem je ideální pro soukromé akce, svatební hostiny či firemní obědy nebo večeře. Zdejší vyhlášenou kuchyni si můžete vychutnat ve velmi příjemném a útulném interiéru restaurace, nebo v letním období na venkovní terase.

Naší hlavní prioritou je Vaše spokojenost. Jistě oceníte individuální přístup a budete se tak u nás cítit jako doma.

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizi a možnost bezdrátového internetového připojení WI-FI.

Nabízíme:
* Restauraci s vynikající kuchyní
* Ubytování
* Školící místnost
* Parkování u penzionu zdarma
* Bezbariérový přístup do restaurace

Zajišťujeme:
* Rodinné oslavy, promoce
* Svatební hostiny, rauty
* Školení firem
* Smuteční hostiny

Kavárna Perfect Coffee

Naše kavárna nabízí:
- Venkovní posezení
- Vlastní parkoviště
- V blízkosti dětské hřiště
- Denní tisk a časopisy
- WiFi připojení

Nově v nabídce:
HORKÁ ČOKOLÁDA
* Hořká s mandlemi
* Bílá čokoláda
* Mléčná
HOTFRUITS
* Horký nápoje s kousky ovoce a ovocnou šťávou
* Malina
* Třešeň
* Jahoda
HOTFRUITS PUNČ
* Horký nápoj s alkoholem a kousky ovoce
* Malina, višeň, jahoda
* Rum
* Vodka
MLÉČNÉ KOKTEJLY
* Jahoda
* Čokoláda
* Vanilka
ŘECKÉ FRAPPÉ

penziony

Parkurový chov koní a penzion

Velkostatek Bělá ve Slezsku postavil v r. 1892 britský bankéř Rothschild. Celý areál se nachází v prostředí obklopeném lesy, loukami a pastvinami. Okolí poskytuje ideální možnosti pro pěší turistiku, běh, cyklistiku nebo vyjížďky na koni. V areálu je monost ubytování v prostorách historických budov.